Co můžete vidět a zažít v okolí?

Moravské Kopanice a jejich okolí nabízejí řadu krásných míst. Pro inspiraci uvádíme ta nejzajímavější, která jistě stojí za návštěvu.

Lázně Luhačovice, přehrada Luhačovice

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně v České republice a největší lázně na Moravě. Vyvěrá zde 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem Luhačovských lázní je pramen Vincentka.
Tři kilometry proti proudu říčky Šťávnice byla ve dvacátých letech 20. století postavena přehrada nazývaná Luhačovická nebo též Pozlovická.

 

Velká Javořina

Velká Javořina leží v Bílých Karpatech na moravsko-slovenském pomezí nedaleko obce Strání a se svými 970 m n. m. je zároveň nejvyšší horou tohoto pohoří. Vrcholem hory prochází hranice České republiky se Slovenskem, nachází se zde také televizní a rádiový vysílač.

 

Trenčínský hrad

Trenčiansky hrad je charakteristickou dominantou nejen samotného města Trenčín, ale také středního Pováží. Hrad patří mezi nejrozsáhlejší hrady v Evropě. Z nejvyšší Matúšovy věže je krásný výhled na velkou část Považí. Hrad je chráněnou národní kulturní památkou Slovenska.

 

Hrad Beckov

Beckov je zřícenina hradu na strmém, 60 metrů vysokém bradle, nad městečkem Beckov. Hrad je Národní kulturní památkou SR.

 

ZOO a zámek Lešná u Zlína

Zlínská zoo je druhou nejnavštěvovanější zoo v České republice. Na více jak 50 ha expozic zde můžete obdivovat přes 200 druhů zvířat, mezi nimi i ptáky kivi (český unikát), slony africké či nosorožce. Návštěvníkům je umožněn přímý vstup do expozice pštrosů emu a klokanů. Součástí areálu je též botanická zahrada a zámek.


Další možnosti: